Billie Joe Armstrong-životopis

8. ledna 2010 v 23:26 | lucik |  green day


povolání:zpěvák,kytarista

datum narození:17.2.1972

místo narození:Rodeo,Kalifornie,USA

znamení:vodnář

člen skupiny:Green Day

děti:Joseph Marciano,Jacob Danger

stav:ženatý,manželka Adrienne Nesser

oblíbené pití:kořeněné pivo

oblíbené jídlo:vegetariánské lasagne

životopis:
Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17. února roku 1972, jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rod's Hickory Pit. Byla také velký fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhých 5 let! Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Look for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenovali prostě "Blue." Billie do dneška používá několik replik této kytary. Kytara byla to poslední, co stihl otec Billiemu dát. Když bylo BJ 10 tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rod's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie Joe i Mike později v této restauraci pracovali.

Billiemu bylo 10 (1982), když ve školním bufetu potkal Mikea. Pak ho a jeho dva bratry Matta a Erica zasvětil do punkrocku. Brzy na to Billie, Mike a bubeník jménem John vytvořili punkovou skupinu, kterou pojmenovali Sweet Chlidren. Den před svými 18. narozeninami a polovinou studia na střední škole, opustil Billie školu, aby mohl všechen svůj čas věnovat Sweet Children. Věděl, co chce dělat: Hrát... John (Al Sobrante) kapelu opustil, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole, a proto naverbovali nového bubeníka jménem Tre Cool.

Později se Sweet Children přejmenovali na Green Day. Ještě předtím procestovali celou zem jen s trochou peněz a přespávali u svých fanoušků. V roce 1990 v Minneapolis poprvé Billie spatřil svou budoucí ženu Adrienne. Okamžitě si domluvili rande a 2. července 1994 se po 5 minutovém obřadu vzali. Den po svatebním obřadu přišla Adrienne na to, že je těhotná. Jejich syn Joseph Marcicano Armstrong se narodil v Březnu 1995. O tři roky později, 12. září 1998, další chlapec Jakob Danger zvýšilpočet členů rodiny Armstrongů. Dnes žijí Billie Joe, Adrienne, Joseph a Jacob společně v Berkeley v Kalifornii.

Zajímavosti:
- Billie Joe si občas musí vytrpět záchvaty paniky.

- Billie Joe je vegetarián.

-V roce 2001 byl Billie Joe přepaden a násilník mu brutálně vyhrožoval pistolí. Od této doby má strach ze zbraní.

-Billieho kočka, Zero, zemřela v pračce, protože ji Billie vypral spolu se špinavým prádlem. Kočka z toho potom dastala infarkt.

-Značka první Billieho elekrtické kytary byla Blue a daroval mu ji jeho otec před tím, než žemrel. Teď je kytara v ústraní, ale Billie má mnoho replik, které dodnes používá.

-Billieho přezdívka na střední byla "Dvoudolarový Bill", protože prodával jointy za dva dolary.

-Ve druhé třídě Billieho zbily dvě holky, aby je pozval na rande.

- Billie nemá rád Eminema.

-Billie si rád bere na turné své knížky.

-Billieho máma byla při porodu tak moc pod vlivem utěšujících léků, že špatně nahláskovala na rodný list Billieho jméno.

Jeho dvě kytary:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama