jak se stát rosničkou?

4. ledna 2010 v 19:47 | lucik |  zajímavé články
Jaké bude počasí,často snadno zjistíme pouhým pozorováním přírody.Přečtěte si,jak se to dělá:

Stačí pohled do zahrady:Zárukou hezkého počasí je,když se ráno na louce třpytí kapky rosy.Suchá tráva zrána předpovídá pravděpodobný večerní déšt.

Vítr dává znamení:Zjistěte,odkud fouká vítr?V našich zeměpisných šířkách přinášejí jihozápadní větry většinou deštivé dny,když ale vane ze severu,bude nejspíš sucho.

Pohled na večerní nebe:Stará selská moudrost praví:Večerní červánky věští dobré počasí!A skutěčně:Když šedivé svítání večer vystřídá červená,zlepší se počasí.Opak většinou značí jeho zhoršení.

Létající předpověd vám také napoví:Taky si říkáte,že když vlaštovky létají nízko,bude bouřka?Tato lidová moudrost je kupodivu pravdivá!Ptáci se totiž řídí podle své kořisti-hmyzu.Ten cítí nadcházející nečas a hledá ochranu při zemi.Vlaštovky se nadlábnou a vy si vyndáte deštník!

Sledujte letadla:Pokud za sebou nechávají na obloze jen krátké kondenzační pásy,které se hodně rychle rozplynou,poukazuje to na pěkné počasí.Když se pruhy nápadně roztahují,bude brzy hůř.

Člověk-barometr:Patříte-li ke starším ročníkům anebo za sebou máte nějaký ten úraz,pak jste i vy skvělým barometrem změn počasí.Při dešti či změně tlaku přece tak hezky bolí pochroumané klouby..

Co nám řeknou mraky:Malé,načechrané mráčky,tzv.beránky,ve střední výšce(2-7km)jsou mraky hezkého počasí.Pokud do odpoledne nenarostou do věží,zůstane počasí i nadále dobré.Beránky táhnoucí po nebi jako velké stádo s sebou obvykle přinášejí také povětrnostní změnu.

O počasí nic nevědí:Žabičky,které šplhají po žebříčku a předpovídají počasí,jsou jen pověrou.Rosničky vylézají po dešti jen proto, že milují vlhko.I když toho o počasí moc nevědí,i tak jsou lidem užitečné-lapají hmyz.

Chytrá zvířátka:Zvířátka mají pro počasí cit.Například pavouci tkají své sítě,jen když vědí,že je hned nezničí déšt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verushka Verushka | Web | 4. ledna 2010 v 19:53 | Reagovat

ahoj díky za bleskovku a proč sem se měla ozvat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama